[ Mirka]

Narodila jsem se ve znamení Vah a toto znamení mě úplně vystihuje - smysl pro pořádek, rodinu a spravedlnost, touha po harmonii a samozřejmě nerozhodnost a váhavost. Volný čas velmi ráda trávím s mojí úžasnou rodinou na horách, moře nás neláká, ale občas je to docela fajn relax. Chtěla bych procestovat celý svět, ale zatím se mi to až tak nedaří, ale věřím, že jednou to přijde ... Ráda se podívám na nějaký dobrý film - spíše thriller nebo drama, a také ráda poslouchám slovenskou hudbu. Přestože potřebuji nasávat ticho, nikdy neodmítnu příležitost setkat se a pobavit se s přáteli.

Další články

Nejčtenější

25.07.2014
Sardinie – Karibik Středomoří - letenky už od 836 Kč
13122 přečtení
28.07.2014
First moment nebo Last minute?
9920 přečtení
31.07.2014
Okružní plavby - 1.část
9735 přečtení
27.01.2014
Advent a průvod čertů
3971 přečtení
03.02.2011
Byli jste už na ostrově Brač?
3523 přečtení

Světové karnevaly

Přidáno: 11.02.2011 | Přečteno 3297 x

Spolu s novým rokem k nám znovu zavítala i karnevalová sezóna. Každá mateřská škola se chystá na tuto zajímavou a veselou událost. Děti si vymýšlejí a chystají spolu s rodiči masky, každé z nich chce být nejzajímavější a nejkrásnější. Jenže nejen děti a školy, ale i dospělí a světoznámá města chystají ve svých ulicích fantastické karnevaly. Na nich se sejdou statisíce lidí z různých koutů světa.

Nejznámějším a největším karnevalem na světě je karneval v Rio de Janeiru v Brazílii, jehož počátky sahají až do 17. století. Ulice na tři dny zaplaví ty nejrozmanitější masky, kostýmy a alegorické vozy. Velkolepá je i soutěž v sambě a  přehlídka jednotlivých tanečních škol. Průvod tvoří organizované skupinky, které své vystoupení nacvičují skoro od léta.

Další úžasnou podívanou je karneval v Santa Cruz de Tenerife a také karneval na dalším z Kanárských ostrovů - Gran Canarii v Las Palmas. Zažijete tady také nezapomenutelné karnevalové chvíle. Této karnevalové zábavy se mohou zúčastnit téměř všichni, i turisté. Oblíbená je volba královny karnevalu.

Úzké uličky, množství kanálů a gondoly - tak to jsou romantické Benátky. I tady se každoročně koná karneval. Pro nás asi nejdostupnější, ať už vzdáleností nebo finančně, který nijak nezaostává za již zmíněnými karnevaly. Patří mezi nejstarší karnevaly na světě, jeho počátky sahají do 11. století. Masku si můžete koupit na každém kroku, případně si můžete dát masku namalovat přímo na obličej. No a pak vám už nic nebrání ponořit se do osobité karnevalové atmosféry.

Mezi největší karnevaly na světě se také řadí karneval v chorvatské Rijeke a karneval v německém Kolíně nad Rýnem.

Ať se rozhodnete navštívit kterýkoliv ze zmíněných karnevalů, určitě na tyto chvíle nezapomenete a výborně se pobavíte cheeky.

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.