[ Danka]

Nemám ráda nudu a stereotyp, asi proto je velmi obtížné připoutat mě k jednomu místu. Rada cestuji, poznávám nová místa, a také kultury. Nejvíce energie vím načerpat při pobytu v přírodě, při sportu a pohybu, na slunci, no a když prší, tak v dobrém spánku:) Mám ráda jízdu autem, je jedno kam se vezu, ale na Slovensku je to určitě cesta směr Žilina - Martin. K mému životu patří rodina, přátelé a společnost s dobrou náladou a úsměvem na tváři

Další články

Nejčtenější

24.07.2014
Azorské ostrovy - nedotknuté místo uprostřed Atlantiku
11857 přečtení
31.05.2011
Autem do Londýna
5545 přečtení
03.02.2011
Navštivte romantické Benátky
2849 přečtení
03.06.2011
Výlet na Plitvická jezera
2754 přečtení
08.03.2011
Tip na jarní procházku
2583 přečtení

Tip na jarní procházku

Přidáno: 08.03.2011 | Přečteno 2582 x

Opět je tu období, kdy se příroda začíná probouzet a sluníčko nás tahá ven na první jarní procházky. I milovnící jarní lyžovačky si můžou sníh na horách užít i v dubnu, ale těch co mají zimy dost možná potěší výlet na zříceniny hradů, kterých je v našem okolí dost. Zmíním aspoň některé.

Zřícenina hradu Branč leží v Myjavské pahorkatině přímo nad obcí Podbranč - část Podzámok. K hradu je přístup autem přes obec Podbranč, přímo 100 m pod hradem je parkoviště. Na hrad vedou také turistické cesty z Myjavy a Túrej Lúky. Taková procházka trvá asi 2 - 3,5 hodiny.

Směrem na Záhoří nad obcí Cerová se nachází zřícenina gotického hradu Korlátka. K tomuto hradu se dá také poměrně lehce dostat přes obec Cerová. V jeho bezprostřední blízkosti se nacházejí větrné elektrárny. Hrad byl postaven s polečně s hradem Branč asi v 11. století.

Když se vydáte směrem k Novému Mestu nad Váhom, tak na vás čekají tři známé hrady. Čachtický hrad se vypíná nad obcí Čachtice. Jeho historie je většině lidí známa hlavně díky pověsti o kruté Alžbětě Báthory. Dříve než se vydáte na tento hrad, tak si něco přečtěte o této krvelačné ženě, což dodá trošku adrenalinu vašemu výstupu. Nejkratší cesta pro pěší vede z obce Višňové. Motoristi využíjí hlavně cestu z Čachtic, z parkoviště pod hradem. Obě dvě cesty jsou značené turistickými značkami. Výhled z hradu je jedinečný. Při dobré viditelnosti uvidíte Myjavskou pahorkatinu, Bílé Karpaty, Velkou Javořinu Bradlo, hrad Branč a také údolí Váhu a povážský Inovec.

V obci Beckov se na strmém sedmdesátimetrovém kopci nachází zrekonstruovaný hrad Beckov, který je národní kulturní památka. V současnosti je hrad i s přilehlým areálem přístupný veřejnosti. Na hradě se konají různé hradní akce s atrakcemi pro děti i dospělé. Přístup na hrad je velmi jednoduchý, přímo z náměstí obce trvá cesta 5 - 10 minut.

Poslední hrad, který chci zmínit je jeden z nejvýše položených hradů na Slovensku - Tematín, na který je nejdelší výstup. Hrad se nachází v pohoří Povážský Inovec nad obcí Hrádok. Na hrad se dostanete turistickými cestami z obce Hrádok, Lúka nebo z Novej Lehoty-Bezovca. Na tuto návštěvu hradu si naplánujte víc času, protože cesta trvá 2,5 - 3 hodiny.

Tak dost bylo lenošení a nicnedělání, sbalte si nějaké občerstvení a piknik na hradě může začít smiley.

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.