[ Danka]

Nemám ráda nudu a stereotyp, asi proto je velmi obtížné připoutat mě k jednomu místu. Rada cestuji, poznávám nová místa, a také kultury. Nejvíce energie vím načerpat při pobytu v přírodě, při sportu a pohybu, na slunci, no a když prší, tak v dobrém spánku:) Mám ráda jízdu autem, je jedno kam se vezu, ale na Slovensku je to určitě cesta směr Žilina - Martin. K mému životu patří rodina, přátelé a společnost s dobrou náladou a úsměvem na tváři

Další články

Nejčtenější

24.07.2014
Azorské ostrovy - nedotknuté místo uprostřed Atlantiku
11907 přečtení
31.05.2011
Autem do Londýna
5582 přečtení
03.02.2011
Navštivte romantické Benátky
2941 přečtení
03.06.2011
Výlet na Plitvická jezera
2792 přečtení
08.03.2011
Tip na jarní procházku
2617 přečtení

Turecko - dovolená s nádechem Orientu

Přidáno: 03.02.2011 | Přečteno 2118 x

Turecko patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických destinací. Má více než 8 000 km pobřeží, které omývá Egejské, Středozemní, Černé a Marmarské moře. Je to země, v níž se spojuje evropská kultura s orientální, a vytváří tak most mezi Evropou a Asií. Rozvoj cestovního ruchu zde nastal zejména koncem 70. let minulého století.

Klidné turecké pláže doplňují rychle rostoucí hotely, přičemž mnohé vypadají jako z pohádky a téměř kolem každého naleznete nádherně upravené okolí plné zeleně. Kromě dlouhých písečných pláží Turecko nabízí mnoho výletů buď pro milovníky architektury nebo pro ty, kteří rádi poznávají krajinu a přírodu. Je třeba se smířit s tím, že vidět všechny antické památky během jedné dovolené není možné.

Mezi nejznámější, nejvíce prodávané a nabízené letoviska cestovními kancelářemi patří města Side, Alanya, Konakli, Belek, Lara, Okurcalar. Každá cestovní kancelář nebo hotel mají v nabídce oblíbené fakultativní výlety, např. návštěva delfinária, aquaparků, které jsou vhodné zejména pro děti, či tradiční turecká lázeň s mnoha procedurami a dokonalou masáží celého těla.

Všem milovníkům vody a krásné přírody doporučujeme adrenalinový rafting. Vzrušující a dobrodružné jsou i výlety v koloně několika džípů prohánějící se lesy, průsmyky a údolími, což je jedna z možností, jak objevovat krásy turecké přírody. Ti, kteří rádi nakupují, si přijdou na své při návštěvě originálních obchůdků s koberci, nádherně propracovanými zlatými šperky, oblíbeným textilem s kvalitním koženým oblečením.

Při návštěvě země jednoznačně ochutnejte zdejší kuchyni, která rozmazlí váš žaludek. Turecká národní jídla se připravují ze skopového, hovězího masa nebo drůbeže, samozřejmě s množstvím zeleniny. Vaše chuťové pohárky si jistě zamilují i dezerty s ovocem, medem a ořechy.

Pokud se tedy rozhodnete navštívit Turecko, tak vězte, že tak uvidíte svět, který se nepříliš liší od toho pohádkového.

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

 

Fotogalerie

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.