[ Danka]

Nemám ráda nudu a stereotyp, asi proto je velmi obtížné připoutat mě k jednomu místu. Rada cestuji, poznávám nová místa, a také kultury. Nejvíce energie vím načerpat při pobytu v přírodě, při sportu a pohybu, na slunci, no a když prší, tak v dobrém spánku:) Mám ráda jízdu autem, je jedno kam se vezu, ale na Slovensku je to určitě cesta směr Žilina - Martin. K mému životu patří rodina, přátelé a společnost s dobrou náladou a úsměvem na tváři

Další články

Nejčtenější

24.07.2014
Azorské ostrovy - nedotknuté místo uprostřed Atlantiku
12082 přečtení
31.05.2011
Autem do Londýna
5708 přečtení
03.02.2011
Navštivte romantické Benátky
3071 přečtení
03.06.2011
Výlet na Plitvická jezera
2919 přečtení
08.03.2011
Tip na jarní procházku
2732 přečtení

Autem do Londýna

Přidáno: 31.05.2011 | Přečteno 5707 x

Navzdory tomu, že cestování do Londýna leteckou společností je velmi rychlé, pohodlné a díky vysoké frekvenci letů i cenově dostupné, tak bych ráda potenciální zájemce informovala o přitažlivosti cesty autem. Tuto cestu absolvoval můj známý, takže jsou to vlastně jeho zkušenosti z cesty.

Největší předností cesty autem, v porovnání s letadlem, je skutečnost, že po dobu cesty vidíme okolo sebe to, co není možné vidět z okénka letadla. Cesta do Londýna nám nabízí pohled na krajinu pěti států, a to Německa, Holandska, Belgie, Francie a Anglie. Z auta můžeme sledovat okolní přírodní scenérie, aspoň okem pronikneme do měst a obcí nacházejících se na trase. Kromě toho, že větší část cesty vede po souši, tak se část trasy nachází i na moři, což způsobuje požitek cestovatelům, kteří rádi poznávají nové věci.

I když po dobu cesty není potřeba takřka opustit dálnici, tak cestování je rychlé, doporučujeme celou cestu dopředu naplánovat, abyste se vyhli případným nečekaným problémům. "Náš cestovatel" upřednostňuje bezpečný způsob jízdy, bez zbytečného používání plynového pedálu smiley  (aspoň tak to říkal). V každém případě je dobré cestovat přes den, a to z jednoduchého důvodu - při noční jízdě toho totiž z okolí moc neuvidíte. Jedna noční přestávka je určitě vhodná, a to asi v polovině trasy, v západní části Německa. Je tu množství penzionů, takže by s ubytováním i bez předchozí rezervace neměl být problém.

Cestu trajektem je nejlepší objednat dopředu přes internet. Ušetříte tím finance i čas, oproti koupi v místě nalodění.

Nevýhodou je, že je třeba dodržet přesně stanovený čas, na který máme rezervaci zakoupenou, ale s tím už při každé cestě musíte počítat. Odjezdy trajektů jsou z francouzských měst Danquerque či Calais a přijíždí se do Anglie do města Dover.

Tak vám přeji šťastnou cestu autem do Londýna a nezapomeňte, že se v Anglii jezdí po levé straně enlightened

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.