[ Danka]

Nemám ráda nudu a stereotyp, asi proto je velmi obtížné připoutat mě k jednomu místu. Rada cestuji, poznávám nová místa, a také kultury. Nejvíce energie vím načerpat při pobytu v přírodě, při sportu a pohybu, na slunci, no a když prší, tak v dobrém spánku:) Mám ráda jízdu autem, je jedno kam se vezu, ale na Slovensku je to určitě cesta směr Žilina - Martin. K mému životu patří rodina, přátelé a společnost s dobrou náladou a úsměvem na tváři

Další články

Nejčtenější

24.07.2014
Azorské ostrovy - nedotknuté místo uprostřed Atlantiku
11561 přečtení
31.05.2011
Autem do Londýna
5365 přečtení
03.02.2011
Navštivte romantické Benátky
2705 přečtení
03.06.2011
Výlet na Plitvická jezera
2625 přečtení
03.02.2011
Fotbalový víkend v Miláně
2407 přečtení

Tip na jarní procházku

Přidáno: 08.03.2011 | Přečteno 2402 x

Opět je tu období, kdy se příroda začíná probouzet a sluníčko nás tahá ven na první jarní procházky. I milovnící jarní lyžovačky si můžou sníh na horách užít i v dubnu, ale těch co mají zimy dost možná potěší výlet na zříceniny hradů, kterých je v našem okolí dost. Zmíním aspoň některé.

Zřícenina hradu Branč leží v Myjavské pahorkatině přímo nad obcí Podbranč - část Podzámok. K hradu je přístup autem přes obec Podbranč, přímo 100 m pod hradem je parkoviště. Na hrad vedou také turistické cesty z Myjavy a Túrej Lúky. Taková procházka trvá asi 2 - 3,5 hodiny.

Směrem na Záhoří nad obcí Cerová se nachází zřícenina gotického hradu Korlátka. K tomuto hradu se dá také poměrně lehce dostat přes obec Cerová. V jeho bezprostřední blízkosti se nacházejí větrné elektrárny. Hrad byl postaven s polečně s hradem Branč asi v 11. století.

Když se vydáte směrem k Novému Mestu nad Váhom, tak na vás čekají tři známé hrady. Čachtický hrad se vypíná nad obcí Čachtice. Jeho historie je většině lidí známa hlavně díky pověsti o kruté Alžbětě Báthory. Dříve než se vydáte na tento hrad, tak si něco přečtěte o této krvelačné ženě, což dodá trošku adrenalinu vašemu výstupu. Nejkratší cesta pro pěší vede z obce Višňové. Motoristi využíjí hlavně cestu z Čachtic, z parkoviště pod hradem. Obě dvě cesty jsou značené turistickými značkami. Výhled z hradu je jedinečný. Při dobré viditelnosti uvidíte Myjavskou pahorkatinu, Bílé Karpaty, Velkou Javořinu Bradlo, hrad Branč a také údolí Váhu a povážský Inovec.

V obci Beckov se na strmém sedmdesátimetrovém kopci nachází zrekonstruovaný hrad Beckov, který je národní kulturní památka. V současnosti je hrad i s přilehlým areálem přístupný veřejnosti. Na hradě se konají různé hradní akce s atrakcemi pro děti i dospělé. Přístup na hrad je velmi jednoduchý, přímo z náměstí obce trvá cesta 5 - 10 minut.

Poslední hrad, který chci zmínit je jeden z nejvýše položených hradů na Slovensku - Tematín, na který je nejdelší výstup. Hrad se nachází v pohoří Povážský Inovec nad obcí Hrádok. Na hrad se dostanete turistickými cestami z obce Hrádok, Lúka nebo z Novej Lehoty-Bezovca. Na tuto návštěvu hradu si naplánujte víc času, protože cesta trvá 2,5 - 3 hodiny.

Tak dost bylo lenošení a nicnedělání, sbalte si nějaké občerstvení a piknik na hradě může začít smiley.

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.