[ Mirka]

Narodila jsem se ve znamení Vah a toto znamení mě úplně vystihuje - smysl pro pořádek, rodinu a spravedlnost, touha po harmonii a samozřejmě nerozhodnost a váhavost. Volný čas velmi ráda trávím s mojí úžasnou rodinou na horách, moře nás neláká, ale občas je to docela fajn relax. Chtěla bych procestovat celý svět, ale zatím se mi to až tak nedaří, ale věřím, že jednou to přijde ... Ráda se podívám na nějaký dobrý film - spíše thriller nebo drama, a také ráda poslouchám slovenskou hudbu. Přestože potřebuji nasávat ticho, nikdy neodmítnu příležitost setkat se a pobavit se s přáteli.

Další články

Nejčtenější

25.07.2014
Sardinie – Karibik Středomoří - letenky už od 836 Kč
14061 přečtení
28.07.2014
First moment nebo Last minute?
10577 přečtení
31.07.2014
Okružní plavby - 1.část
10334 přečtení
27.01.2014
Advent a průvod čertů
4355 přečtení
03.02.2011
Byli jste už na ostrově Brač?
3915 přečtení

Za krásami Moskvy

Přidáno: 03.02.2011 | Přečteno 3556 x

Zatím jsem potkávala lidi, kteří toužili vidět Ameriku - New York nebo Las Vegas, ale v poslední době přibývá i lidí, kteří sní o tom, že jednou navštíví Moskvu.

Je to docela zajímavé a celkem mě to těší, protože já jsem už v Moskvě byla, ačkoli to bylo velmi dávno, ještě za starých časů. Ale mám na ten čas krásné vzpomínky.

Moskva je hlavním městem Ruské federace. Počtem obyvatel (v roce 2009 měla zhruba 10,5 mil.) se řadí na první místo v Evropě. Také je jedním z nejdražších měst Evropy a dokonce i světa.

Pokud vyslovíte slovo Moskva, tak určitě každého hned napadne Rudé náměstí, které je zapsáno mezi památky UNESCO. Je nejznámějším a také největším náměstím ve městě. Je to místo, kde se konají různé koncerty, přehlídky, manifestace, demonstrace a dokonce v zimě je část náměstí upravena na veřejné kluziště.

K náměstí bezprostředně přiléhá moskevský Kreml, kde sídlili ruští panovníci a i dnes zde sídlí ruská vláda. Uvnitř komplexu se nacházejí významné ruské kostely a chrámy s hrobkami carů, a také velké množství paláců. Známou památkou je Zvonice Ivana Velikého a nejstarší zachovanou stavbou je Palác Facets.

Určitě si vzpomenete na Mauzoleum Vladimíra Iljiče Lenina, kde je uloženo jeho nabalzamované tělo. Nachází se přímo na Rudém náměstí. Budova je otevřena, kromě pondělí a pátku, po celý týden. Mauzoleum chce stále navštívit velmi mnoho turistů, a proto čekací doba na vstup je přibližně 1 hodina.

Jistě si také vzpomenete na největší galerii v Rusku, Treťjakovskou. Byla vybudována na začátku 20.století. P. M. Treťjakovem, který již od roku 1856 shromažďoval obrazy a umělecké předměty ruských autorů a na konci 19. století věnoval svou sbírku Moskvě. Dnes se zde nachází desetitisíce uměleckých děl.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Moskvy, měli byste vědět, že .....


...... Časový posun v Moskvě je + 2 hodiny

...... Potřebujete víza

...... Průměrná letní teplota je cca +23 ° C

...... Průměrná zimní teplota je cca -10 ° C

..... Úřední jazyk v Rusku je ruština

...... Měna je ruský rubl / 1 RUB = 100 kopějek /

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.