[ Danka]

Nemám ráda nudu a stereotyp, asi proto je velmi obtížné připoutat mě k jednomu místu. Rada cestuji, poznávám nová místa, a také kultury. Nejvíce energie vím načerpat při pobytu v přírodě, při sportu a pohybu, na slunci, no a když prší, tak v dobrém spánku:) Mám ráda jízdu autem, je jedno kam se vezu, ale na Slovensku je to určitě cesta směr Žilina - Martin. K mému životu patří rodina, přátelé a společnost s dobrou náladou a úsměvem na tváři

Další články

Nejčtenější

24.07.2014
Azorské ostrovy - nedotknuté místo uprostřed Atlantiku
12235 přečtení
31.05.2011
Autem do Londýna
5822 přečtení
03.02.2011
Navštivte romantické Benátky
3187 přečtení
03.06.2011
Výlet na Plitvická jezera
3019 přečtení
08.03.2011
Tip na jarní procházku
2832 přečtení

Navštivte romantické Benátky

Přidáno: 03.02.2011 | Přečteno 3186 x

Itálie je země, do níž směřuje během léta a i v období karnevalu množství turistů. Pokud se na severu Itálie zastavíte v prázdninových destinacích Lignano, Lido di Jesolo nebo v jiném přímořském městečku, tak si určitě nezapomeňte udělat výlet do Benátek.

Benátky - Venezia jsou hlavním městem severoitalského regionu. Je to město na vodě, plné historie a umění. Centrum Benátek se rozkládá na souostroví malých ostrovů, oddělených mezi sebou hustou sítí kanálů, které jsou plné typických gondol, bez kterých si toto město ani nedokáži představit.

Canal Grande se svou délkou a šířkou rozděluje město na dvě části, které jsou mezi sebou spojeny třemi mosty. Během plavby po kanálu máme možnost obdivovat nejkrásnější místa Benátek, protože mnoho slavných městských paláců se nachází právě u benátských břehů. První most di Rialto byl dřevěný a byl postaven již vícekrát. Most byl mobilní a nacházely se na něm obchůdky, které si ani neumíme představit.

Náměstí sv. Marka je architektonický skvost patřící mezi nejcennější v Itálii. Skládá se ze dvou vzájemně propojených ploch a samotné náměstíčko se dotýká moře. Na náměstí lze obdivovat baziliku sv. Marka, Palazzo Ducale (Dóžecí palác), Logettu a tyčící se hodinovou věž Torre dellorologio. Tato 99 metrů vysoká zvonice patří mezi jeden z nejvíce fotografovaných objektů Benátek.

Uličky města jsou plné umělců, kteří vám na počkání namalují portrét nebo si s sebou můžete odnest proslavený kousek benátského skla či zrcadla. Benátky jsou považovány za jedno z nejkrásnějších měst světa, které však má i své nedostatky, jakými například jsou problémy s nedobudovanou kanalizací.

Po prohlídce města si dopřejte odpočinek v některé z mnoha kaváren, zaposlouchejte se do zvuku klavíru a nechte se unášet atmosférou tohoto kouzelného místa.

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.