[ Danka]

Nemám ráda nudu a stereotyp, asi proto je velmi obtížné připoutat mě k jednomu místu. Rada cestuji, poznávám nová místa, a také kultury. Nejvíce energie vím načerpat při pobytu v přírodě, při sportu a pohybu, na slunci, no a když prší, tak v dobrém spánku:) Mám ráda jízdu autem, je jedno kam se vezu, ale na Slovensku je to určitě cesta směr Žilina - Martin. K mému životu patří rodina, přátelé a společnost s dobrou náladou a úsměvem na tváři

Další články

Nejčtenější

24.07.2014
Azorské ostrovy - nedotknuté místo uprostřed Atlantiku
11561 přečtení
31.05.2011
Autem do Londýna
5365 přečtení
03.02.2011
Navštivte romantické Benátky
2705 přečtení
03.06.2011
Výlet na Plitvická jezera
2625 přečtení
03.02.2011
Fotbalový víkend v Miláně
2407 přečtení

Lyžování ve Vrátné dolině

Přidáno: 03.02.2011 | Přečteno 2065 x

Babí léto a pochmurně sychravý podzim jsou za námi. Venku začínají poletovat první vločky. Zima patří k mým oblíbeným ročním obdobím, hlavně když napadne hodně sněhu a dá se vyrazit na hory na lyže.

Mezi moje oblíbená lyžařská střediska patří Vrátná v národním parku Malá Fatra na Slovensku. Připomíná mi mé dětství, protože jsem tady už víc než před 20 lety trávila zimní lyžovačky s rodinou a od té doby se sem vždy ráda vracím.

Za těch pár let se tady toho moc nezměnilo. Sjezdovky i také některé typické restaurace jsou stále na svém původním místě. Přibyly však nové vleky, sedačková lanovka, sněžná děla, půjčovny lyží se servisem, dětské školky pro ty nejmenší lyžaře, ubytovací a stravovací zařízení. Sjezdovky bývají upraveny. Jen škoda, že v posledních letech musíme lyžovat více na umělém sněhu než na přírodním.

Středisko nabízí tyto hlavní lokality: Starý Dvůr - Paseky, Poludňový Grúň, Príslop a Chleb - Chleb a Oštiepková mulda. Střediska nabízejí 12 vleků a 2 lanovky - čtyřsedačkovou a kabinkovou na Chleb. Ve středisku jsou sjezdovky všech náročností. Lyžaři si mohou vybrat lehké, středně těžké, ale i náročné sjezdovky v celkové délce 14 600 km. Pro ty, kteří mají rádi večerní lyžování, je připravena sjezdovka dlouhá 1500 m.

Středisko má vybudované běžecké tratě, skialpinistické tratě a také oblíbený snow park s dvěma skoky a pěti překážkami. V bezprostřední blízkosti sedačkové lanovky je udržováno velké bezplatné parkoviště. Lyžaři si mohou vybrat z bohaté nabídky skipassů dle vlastních potřeb.

Pro nelyžaře je jistě příjemné vyvézt se lanovkou na Chleb nebo na Poludňový Grúň a vychutnat si krásný výhled na Velký a Malý Rozsutec i nejkrásnější dolinu Malé Fatry. Vrátna nabízí relax, sport, zábavu v krásném a čistém prostředí. Je to místo, kam se vždy ráda vracím.

Doufám, že jsem vás navnadila... Teď jen zbývá čekat, zda nám počasí bude přát a v co nejbližší době se setkáme na svahu smiley.

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.