[ Veronika]

Mám ráda rodinnou pohodu a klid, které jsou pro mne oázou po náročném dni v práci. Těší mě, když všechno vychází tak, jak má, ráda si spoustu věcí plánuji, ale někdy se mé plány mění v průběhu jedné sekundy. Když cestuji, toužím poznat místní kulturu, vidět památky, ochutnat místní kuchyni a co hlavně zbožňuji, je lenošení na pláži s dobrou knihou, a pak se pořádně vyřádit v azurovém moři. Mezi země, do kterých se toužím vrátit patří Thajsko - pro úžasnou přírodu a Sardinie - pro krásné pláže, památky a hlavně pro nejlepší kuchyni.

Další články

Nejčtenější

03.02.2011
Přímé letecké spojení na Sardinii
12859 přečtení
02.02.2011
Čím jet do Chorvatska?
6143 přečtení
03.02.2011
Priority boarding, připlatit si nebo ne?
5856 přečtení
31.05.2011
Dolovená snů
3517 přečtení
09.09.2011
Řecký ostrov Kos
3070 přečtení

Dolovená snů

Přidáno: 31.05.2011 | Přečteno 3516 x

Plánujete letní dovolenou? Jestli ano, tak vám dám jeden tip. Je to exotická země, která se ale nachází v Evropě. Teploty v jarních měsících dosahují 24 - 27 °C, v létě 32 - 38°C a krásně je tam i na podzim, 27 - 32°C. Dokonce i v zimě je teplota příjemná, okolo 15 - 20 stupňů, což je úplně ideální třeba pro cyklistiku. Na tomto ostrově je neuvěřitelné množství pláží s malebnými zakoutími a jemným pískem. Ještě stále nevíte, o jakou destinaci jde?

Je to přece Sardinie. Jestliže se rozhodnete pro tento italský ostrov, tak se vám vyplatí si půjčit auto. Ceny jsou přijatelné. Pronájem auta na týden stojí asi 150 Eur, což je velmi dobrá cena. Jestliže si auto pronajmete, tak si rozhodně udělejte výlet do nejznámějších měst.

Alghero je starobylé město s úžasnou promenádou okolo celého historického centra plného restaurací a barů. Je tu i známá Katedrála sv. Marie.

Určitě doporučuji navštívit Stintino. Je tam překrásná pláž s bílým pískem a azurovou vodou jako v Karibiku.

Za pozornost stojí i jeskyně Nettuno, kam se dostanete na lodi.

Můžete navštívit i městečko Castelsardo, které se tyčí na obrovské skále. Je především známé svým částečně zrekonstruovaným hradem. Pro toto město je charakteristická ruční výroba a prodej různých druhů košů a výrobků z divoké palmy.

Další atrakcí je jednokolejný turistický vláček Trenino Verde, který jede přes vnitrozemí Sardinie, po trase Bosa-Mecomer-Sassari-Tempio Pausania.

Na Sardinii najdete i jiné zajímavosti. Například lanový park u města Alghero, aquapark Blufan, muzea v Bose a také obrovské množství dalších historických památek.

A na co určitě nemůžete zapomenou je úžasná kuchyně. Všechna jídla jsou připravena z čerstvých ingrediencí. Určitě si nenechte ujít příležitost a ochutnejte tradiční jídla. Jako jsou těstoviny, pizza, mořské příšerky, kukuřičné placky (nejlepší jsou ohřáté na grilu, osolené a polité olivovým olejem, jsou výborné hlavně jako příloha). Jídla na Sardinii totiž chutnají jinak než ta, co vám nabídnou v našich restauracích.

Ručím vám za to, že nebudete litovat, že jste Sardinii navštívili.

 

Článek je osobním názorem autora blogu (blogera). Společnost CK Malko Polo, s.r.o jako provozovatel stránky blog.letenky.com nebere právní zodpovědnost za správnost a úplnost informací.

 

FOTOGALERIE

 

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.